◉ První tisková konference nové koalice přinesla ostrý slovní útok na novináře.
◉ Andrej Babiš a Tomio Okamura se vulgárně a posměšně vyjadřovali k Radku Bartoníčkovi a Pavle Holcové.
◉ Ostatní členové koalice mlčeli, situaci jen sledovali.
◉ Iniciativa Štít demokracie bije na poplach: styl připomíná autoritářské režimy.
Útoky na novináře se staly středem pozornosti hned při první veřejné akci nové politické koalice ANO a SPD. Během tiskové konference se totiž Andrej Babiš a Tomio Okamura uchýlili k nevybíravým osobním výpadům vůči přítomným žurnalistům. Kritika na sebe nenechala dlouho čekat – zazněla od občanů, komentátorů i aktivistů. Výrazně se vymezil i Tony Pášma z iniciativy Štít demokracie. Místo odpovědí přišla arogance, posměch a bagatelizace práce novinářů. Na situaci upozornili i další přítomní aktéři, kteří ale nijak nezasáhli. Jak celý incident probíhal a proč podle kritiků připomíná východní styl jednání?
Co je podle vás největším problémem českého zdravotnictví?
Útoky na novináře zaskočily i veřejnost. Babiš s Okamurou volili ostrý slovník
První vystoupení po podpisu koaliční dohody ANO a SPD se neobešlo bez dramatického momentu. Namísto odpovědí na dotazy se Andrej Babiš a Tomio Okamura pustili do osobních útoků. Hlavním cílem se stal novinář Radek Bartoníček z Aktuálně.cz.
„Prohrál jste volby,“ odbil ho Babiš, aniž by zareagoval na samotný dotaz. Do konfrontace se zapojil i Okamura, který Bartoníčka kritizoval, že se údajně změnil k horšímu. Celou situaci přihlíželi i další představitelé nové vládní sestavy – například Hynek Macinka či Petr Turek – aniž by jakkoliv zakročili.



Diskuse
0 komentářů