foto: facebook.com

Topolánek otevřeně o svém zdraví: Bojuju se zákeřnou nemocí, říká. Lidem poslal vzkaz

Mirek Topolánek veřejně přiznal, že trpí rakovinou slinivky.

Chemoterapii začne podstupovat už v příštím týdnu.

O svém zdravotním stavu mluvil otevřeně v podcastu s Lenkou Zlámalovou.

Reagoval i na nenávistné komentáře pod nekrologem Dany Drábové.

Rakovina slinivky zasáhla i bývalého premiéra Mirka Topolánka. Ve veřejném prostoru promluvil o svém zdravotním stavu a oznámil začátek chemoterapie. V podcastu se svěřil, že diagnóza přišla poté, co řešil zdánlivě běžný problém se zuby. K tomu všemu přidal i ostrá slova na adresu lidí, kteří mu přáli smrt. O své nemoci dlouho mlčel – proč o ní mluví právě teď? Co expremiéra k přiznání dohnalo?

Co je podle vás největším problémem českého zdravotnictví?

Expremiér Mirek Topolánek otevřeně přiznal, že mu byla diagnostikována rakovina slinivky. Tuto informaci sdílel v podcastu Zlámaný topol s novinářkou Lenkou Zlámalovou na serveru Info.cz. V rozhovoru uvedl, že už příští týden nastoupí na chemoterapii.

O svém zdravotním stavu promluvil v souvislosti s úmrtím jaderné inženýrky Dany Drábové, jejíž smrt ho hluboce zasáhla. „Když jsem psal emotivní nekrolog ke smrti Dany Drábové, tak mi tam lidi psali, ať zdechnu, brzy půjdu za ní a podobně, a netušili, jak jsou blízko pravdě,“ uvedl s hořkostí Topolánek.

Pokračování článku po kliknutí
Přečtěte si celý článek

admin

Zatím tu nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo se zapojí do diskuse.

Přidat komentář

Pro komentování není potřeba přihlášení. Stačí přezdívka a komentář.

Kolik je jedna plus pět?
Krátká česká kontrola proti spamu.